Залежність однієї людини – це біль для всієї родини. І коли алкоголік заперечує, що він залежний, деякі родичі намагаються знайти препарати, щоб кинути пити. Але важливо розуміти, що їх повинен призначати лікар. До того ж, після ретельного обстеження хворого.
З ціллю ознайомлення, ми приводимо нижче ліки, які можуть бути призначені для лікування алкоголізму. Але самостійно прописувати їх собі, чи рідній людині може бути небезпечним кроком для здоров’я.
Які ліки допоможуть кинути пити
Препарати від алкоголізму розподіляються на групи. В кожної є своє призначення.
- Ліки для детоксикації – виведення етанолу з організму.
- Ліки проти похмілля.
- Таблетки, що викликають відразу до алкоголю.
Потрібно розуміти, що всі препарати несумісні з алкоголем! Приймати їх потрібно тільки після проведення детоксикації. Особливо ті ліки, що пʼють для зменшення тяги до спиртного. Почнемо саме з них, бо найчастіше саме ці таблетки, щоб людина кинула пити, намагаються дати хворому без його відома.
Ці препарати викликають неприємні та болісні відчуття при вживанні з алкоголем. Самі поширені:
- тошнота та блювота;
- сильний головний біль;
- відчуття жару;
- стає важко дихати;
- починається паніка.
Саме такі відчуття мають замінити приємні від вживання алкоголю, а людина наступного разу тричі подумає: пити, чи ні. Вони закріплюються в психіці на підсвідомому рівні. Рефлекси мають змінитися також. Скільки діє такий еффект? В кожної людини на це має піти індивідуальний час.
Ці таблетки, що допомагають кинути пити, також використовують при кодуванні від алкоголізму, але вже в іншій лікарській формі. Надати їх без відома хворого не можна. Людина йде на цей крок свідомо, вона має розуміти наслідки вживання алкоголю з цими ліками.
Чи можна купити ці препарати самостійно? Якщо вони мають дуже різкий та агресивний вплив, то їх відпускають тільки за рецептом лікаря. Інші препарати можна купити самостійно. Але не робіть цього, якщо вам не призначив їх лікар. Бо сам препарат, його дозування та курс лікування має бути розрахований наркологом, після ретельного обстеження хворого. Також в лікуванні повинен брати участь психолог по залежностях, щоб допомогти людині в тверезості почуватися комфортно.
Препарати, що зменшують тягу
Ці препарати можна купити як доповнення до основного лікування. Зазвичай вони зроблені на травах та їх дія не така агресивна.
- Ліки, що виводять токсини. Їх можна вживати вже після першої детоксикації або при похміллі.
- Вітамінні препарати, які відновлюють роботу нервової системи та організму в цілому.
- Препарати для покращення метаболізму.
- Такі, що заспокоюють хворого, знижують тривожність, стабілізують емоційний стан.
Одним з подібних препаратів можна вважати ПРОПРОТЕН-100. Він зменшує симптоми прояву агресії, депресивних станів, допомагає боротися з тривожністю та заспокоює хворого. Крім того, він зменшує потяг до спиртного, коли дуже хочеться похмелитися.
Крім того препарат допомагає прибрати всі прояви похмілля, як головний біль, тремор, пітливість та нормалізує травлення. Цей препарат допомагає тільки при легкому або середньому ступені абстиненції, та не може вживатися при тяжких формах алкогольної залежності.
Приймати його потрібно окремо від їжі. На упаковці є дозування препарату, але важливо все ж таки порадитися з лікарем, який призначить вам індивідуальне лікування. Також уважно прочитайте всі протипоказання для прийому та які наслідки можуть бути при неконтрольованому вживанні.
Наступний засіб, який допомагає позбутися абстиненції – Ліверія ІС. Цей препарат також є гепатопротектором, який рятує печінку при алкогольному отруєнні. Потрапляючи в організм він активує ферменти печінки, які переробляють та виводять етанол та ацетальдегід з організму.
Також цей препарат допомагає покращити памʼять та “прояснити мозок” – покращується мислення. Знімається збудження, що спричиняє етанол, а також заспокоює алкозалежного. Він скорочує тривалість абстинентного синдрому та знижує прояви соматики: пітливість, тремор, серцебиття тощо.
Серед протипоказів зазначена хвороба Паркінсона, вагітність та індивідуальна непереносимість лікарського засобу або його компонентів.
Приведені вище препарати можна застосувати після короткочасного вживання великої дози алкоголю, наприклад, після свят. Потрібно розуміти – якщо людина є запойним алкоголиком та знаходиться у стані запою, то ці препарати йому не допоможуть, поки він не кине пити.
Препарати, що допомагають кинути пити – кодування
Інша група препаратів, що допомагають кинути пити, на основі тетураму. Ці препарати навпаки викликають посилення дії алкоголю, сильне отруєння і вживаються тільки після проведення детоксикації та під наглядом лікаря.
Вони блокують ферменти, що розщеплюють етанол. Людина після невеликої кількості алкоголю відчуває сильний головний біль, може відкритися неконтрольована блювота.
Підвищується тиск, зʼявляється тахікардія, тремор. Людину кидає в жар, вона може втратити свідомість.
В цьому випадку відразу потрібно викликати швидку. Бо велика доза алкоголю та тетураму може призвести до алкогольної коми, втрати свідомості, судом та смерті хворого.
Таблетки, щоб не пити алкоголь, не допоможуть, якщо хворий не готовий позбутися залежності. Вони тільки утримують його деякий час. Але вони не можуть перебувати психіку людини, допомогти йому знайти себе та позбутися тих відчуттів, що призвели до алкогольної залежності.
До цих препаратів відносяться:
- Міздо;
- Еспераль;
- Тетурам.
Кожен з цих препаратів не сумісний з етанолом. На основі Тетураму працює більшість ліків для кодування від алкоголізму. Ці препарати можна вживати тільки після того, як алкоголь буде повністю виведений з організму.
Використовують ці таблетки, щоб не хотілося пити алкоголь в тому випадку, коли людина розуміє, навіщо це робить. При кодуванні в клініці вона має пройти повноцінну психотерапію, а також лікування у нарколога. Перед тим, як провести кодування Тетурамом, вона підписує письмову згоду, що розуміє до яких наслідків може призвести вживання.
Чим можна ще вивести алкоголь
Найпоширеніші препарати, за допомогою яких можна позбутися алкогольного отруєння – активоване вугілля або інші ентеросорбенти. Вони звʼязують токсини та виводять їх природним шляхом.
Що ще можна застосувати при алкогольному отруєнні.
- Протикислотні засоби, антациди. Вони допоможуть знизити печію та болі в шлунку. Вживати їх можна тільки тоді, коли закінчиться блювота. Крім того, можна додати засоби проти блювоти.
- Ферменти для підшлункової. Вона сильно страждає при отруєнні, може статися запалення. Ферменти нормалізують роботу також кишкового тракту. Вони знижують метеоризм та нормалізують стул.
- Протизапальні та наналгетіки. Вони знадобляться трохи пізніше, можливо, на наступний день, коли перші ознаки спʼянні підуть. Вони можуть бути як рецептурними, так відпускатися без рецепту.
- Вітаміни, мінерали, ліки від алкоголю на рослинах, препарати для підтримки печінки – все це необхідно для того, щоб організм працював.
Всі препарати має призначити лікар-нарколог. Також він корегує дозування, слідкує за сумісністю та дією препаратів при лікуванні. Важливо розуміти, що немає чарівної таблетки, яка за один раз може вилікувати алкоголіка. Таблетки можуть зняти неспокій, тривогу, відновити організм, але змусити людину кинути пити – не можуть.
Як кинути пити алкоголь – таблетки чи психолог
Таблетки, щоб не хотілося пити алкоголь, можуть подіяти тільки в тому випадку, коли людина точно знає, навіщо вона це робить. Мотивація – це головне. І вона в кожного своя. Так, при вживанні алкоголю з деякими препаратами, може виробитися огида до алкоголю, страх відчути біль та стан отруєння. Але все це зʼявляється не одразу. Потрібен час на те, щоб схема в голові людини стала іншою. Бо за старими правилами поведінки вона жила не один рік.
Біль забувається, бажання випити залишається. Людина відчуває нестерпний потяг до відчуття, яке отримувала від алкоголю. Таблетки, щоб не пити спиртне, вже не допомагають. Людина стає нестерпною, дратівливою, агресує на всіх. Частіше за все під гарячу руку попадає жінка, в родині проявляється домашнє насильство.
Все це відбувається на глибинному психологічному рівні. Людина не кидає, бо алкоголь або приносить задоволення, або дає змогу позбутися страху та сорому. Тому звернення до психолога по залежностях – це необхідно.
Причини, за якими людина почала вживати, різні в кожного. Їх дуже багато, але можна трохи поділити їх на групи.
- Важка психологічна травма, яка може бути повʼязана з перебуванням у зоні бойових дій, насильством, втратою близької людини.
- Невпевненість у собі. Таким людям алкоголь розвʼязує язик та руки. Після того, як вони тверезіють, сором за все скоєне в них стає таким сильним, що єдине лікування від нього – нова доза алкоголю.
- Бажання кращого життя. Саме під алкоголем людина відчуває, що вона чогось варта. Що вона може все. Найчастіше це люди з певними програмами психіки. А також схемами, які батьки заклали їм в дитинстві. Вони не можуть проявити себе по іншому. Найчастіше – це жертви, яким усі щось винні. Держава мала їх забезпечити, мати – дати новий будинок або квартиру, тато – машину. Це люди, які не беруть на себе відповідальність за своє життя, та хочуть отримати все і одразу.
- Комплекс Бога. Люди, які отримали все з дитинства. Вони можуть мати нарцисичну схему поведінки. На людях вони привертають увагу, на одинці з собою – не впевнені та нещасні. Але якщо для того, щоб привернути увагу їм потрібен алкоголь, вони будуть його пити.
Психолог допоможе розібратися з внутрішніми відчуттями, виправити схеми поведінки. В терапії, таблетки, щоб кинути пити – це лише допоміжний засіб, який може дати людині ще один шанс утриматися від алкоголю під час лікування.
Скільки сеансів має пройти хворий? Це залежить тільки від того, яка в людини мотивація, як реагує на терапію, в якому стані знаходиться психіка та організм в цілому. Деякі люди можуть втриматися тільки проходячи курс терапії в клініці.
Як давати ліки від алкоголю без відома хворого
Якщо ви вирішили зробити саме так, то зверніться до нарколога. Не давайте настоянки невідомого походження, не вживайте сумнівні засоби проти алкоголю. Таблетки, щоб не пити спиртне можуть також викликати алергічні реакції, про які ви не здогадуєтеся. Вони можуть вбити людину. Тому, перш, ніж купити такі препарати, порадьтеся з лікарем-наркологом. Не онлайн, а краще очно. Зберіть анамнез: чим хворіла людина протягом життя. Це важливо, якщо залежний сама не йде до нарколога.
На лікування потрібен тривалий час, поки ліки не допоможуть викликати відразу до алкоголю. Але перед тим, як це робити, зверніться до психолога. Розберіться, чому ви намагаєтесь врятувати людину? Можливо, є інші шляхи, ніж застосовувати цей не дуже етичний засіб лікування?
Спробуйте подивитися на себе. Що саме ви хочете, чого прагнете? Чи ви в дитинстві хотіли врятувати чиєсь життя, кожного дня очікуючи побоїв, сварок, хотіли жити в тому психологічному та фізичному страху, який ви відчуваєте кожен день?
Зверніться за допомогою до психолога. Бо якщо людина не хоче кидати пити, в неї немає мотивації на тверезість, їй добре в цьому стані і без вас – тікайте. Ви нічим не зможете допомогти, та зруйнуєте своє житття.
Коли ще не можна давати таблетки від алкоголю
Всі лікарські препарати мають побічні ефекти та свої протипоказання. Якщо людина має:
- цукровий діабет;
- астму;
- порушення серцево-судинного ритму;
- психічні захворювання в анамнезі та епісиндром;
- вагітність;
- порушення гормональної системи, та роботи щитовидної залози.
В цих випадках препарати не призначаються або їх вживання проходить під лікарським наглядом в клінічних умовах.
Якщо в людини в анамнезі є пухлини або вона хворіє зараз, є захворювання печінки або нирок – таблетки від алкоголю протипоказані!
Якщо ви шукаєте таблетки, щоб не хотілося пити алкоголь, зверніться до лікаря. Не беріть відповідальність на себе за життя людини, яку ви самостійно намагається позбавити алкогольної залежності. Це хвороба, яка має лікуватися фахівцями з досвідом. Телефонуйте!
Практичний психолог, сертифікований спеціаліст із хімічної залежності, член Української Асоціації Транзактного Аналізу (УАТА). Досвід роботи із залежними понад 10 років.