м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Лікування наркоманії у Івано-Франківську

Чи лікується наркоманія? Це питання постає перед тими, в кого близька людина почала вживати речовину та перетворила своє життя, життя своїх близьких на повний жах. Якщо шукаєте, де отримати лікування наркоманії у Івано-Франківську, то ми радимо звернутися до нашої клініки.

Не завжди приймають наркотики ті, хто мають низький соціальний статус. Підлітки, пробують речовину, щоб виділитися серед однолітків та довести свою самостійність, сміливість іншим.

Людина заможна може вживати тому, що так роблять її партнери, або пригощає хтось в перший раз, щоб розслабитися. Мало хто розуміє, що наркотик вже с першого разу викликає залежність. Бо між першим вживанням та другим може пройти деякий час. Людина вважає, що ситуація контрольована, і вона не наркоман.

Вживання наркотику може на якісь години полегшити фізичний або душевний біль. Перша доза може бути вживана через:

 • втрату, відчуття болю або гострої психологічної травми;
 • після насильства фізичного або психологічного;
 • під час депресивного стану;
 • якщо виникли складні проблеми у родині;
 • іноді людина не розуміє, як жити далі – втрата кар’єри, сенсу життя, відсутність, на її погляд, майбутнього.

Замість того щоб звернутися до психолога та зрозуміти, як жити далі, люди обирають найкоротший шлях до того, щоб перестати відчувати біль. Якщо людина займається самолікуванням, то може вживати наркотики, щоб покращити свій психологічний стан, не звертаючись до лікаря.

Чому не звертаються? Тому що страх, що про тебе дізнаються, важчий ніж життя під речовиною.

Анонімне лікування наркоманії – це вихід з ситуації. Якщо під наркотиками не було скоєно тяжкого кримінального злочину, ніякі данні не передаються третім особам. Ви повністю захищені від цього, якщо звернулися до центру ХЕЛП.

Друга причина, за якої людина не хоче звертатися до наркологів – впевненість в тому, що ситуація є повністю контрольованою. Чим раніше звернення, тим коротше період виходу зі стану залежності. Але лікування наркозалежності можуть почати тільки ті, кого вмовили чи заставили близькі люди.

Як на самому початку зрозуміти, що твоя близька людина вживає наркотики? Насамперед звернутися до лікаря клініки ХЕЛП за консультацією в цьому питанні.

Наші спеціалісти

 

Сертифікати та дипломи

Ціни на лікування наркоманії

Послуга Ціна (від)
Детоксикація організму при алкоголізмі/наркоманії 3500 грн.
Медикаментозне кодування 4500 грн.
Імплантація препарату «дисульфірам» 8000 грн.
Кодування «метод Довженка» 6000 грн.
Консультація лікаря-психіатра (on-line) 1500 грн.
Консультація лікаря-психотерапевта 1500 грн.
Консультація психолога 2000 грн.
Консультація психолога ( on-line) 1500 грн.
Виїзна консультація психолога (не враховуючи транспортні витрати) 2000 грн.
Реабілітація в стаціонарі при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 17 000 грн.
Амбулаторна реабілітація при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 10 000 грн.

Ознаки наркозалежності

Наркотики дуже швидко змінюють зовнішність людини та її поведінку. Для того, щоб ніхто не дізнався про вживання, залежний буде брехати про все, що з ним трапляється. Він всіма силами буде вимолювати гроші, а якщо їх не дають, буде красти та займатися шахрайством. І зникаючі з дому гроші та речі – це перше, на що потрібно звернути увагу.

Інші ознаки не менш виразні.

 1. Різки перепади настрою можуть бути ознакою багатьох хвороб. Але в наркозалежного емоційний стан вкрай нестабільний. Перепади різкі від люті до сміху, від суму до стану ступору.
 2. Людина скриває свої зв’язки. З’являються підозрілі знайомі, людина десь весь час пропадає. Вдома може весь час сидіти в телефоні, шукаючи нових дилерів. Вона замикається в собі.
 3. Інтерес до свого старого життя-друзів, навчання, хобі, роботи, повністю зникає.
 4. Агресія виникає раптово на будь яке зауваження чи просто дію. За агресією завжди настає страх того, що про це хтось дізнається. В людини з’являються параноїдальні думки, з якими вона нічого не може вдіяти.
 5. Зникає або порушується режим сну. Людина не їсть, дуже швидко худне. Ще вкрай важливо звернути увагу на одежу: в наркоманів, які вживають внутрішньовенно, руки завжди скриті під довгими рукавами. Навіть в літку.

Якщо ви помітили перші ознаки, одразу телефонуйте в клініку. Анонімне лікування наркоманії у Івано-Франківську може бути проведено просто зараз.

Зовнішні зміни наркомана

Вигляд наркомана змінюється також. Дуже легко помітити, що людина вживає наркотики, за поглядом та поведінкою. Вона виглядає як п’яна, але при цьому від неї немає запаху алкоголю.

Ознаки прийому наркотиків:

 • шкіра бліда, часто дуже спітніла, або навпаки, пересушена;
 • зіниці можуть бути як дуже розширені, так й різко звужені – це залежить від вживаної речовини;
 • мова нечітка, язик заплутується, людина не може чітко висловити свою думку;
 • часті головні болі, нудота та блювота;
 • постійна інтоксикація приводить до підвищеної слабкості та стомлюваності;
 • від людини є неприємний запах ліків.

На початку залежності, людина ще може слідкує за собою. Але в той час, коли наркотики входять в життя повністю, вона більше за собою не слідкує. Має брудні речі, волоси, з рота тхне.

Від прийому різних наркотиків залежить зовнішній вигляд та поведінка людини. Варто знати, які наркотики викликають які прояви, щоб ви могли швидко реагувати. Бо, наприклад, сіль може за один прийом викликати шизофренію. Людина після декількох прийомів може перетворитися на овоч, і допомогти їй вже не вдасться.

Звертайтеся до лікарів одразу, якщо помітили такі зміни. Лікування залежності від наркотиків триватиме довгий час. Тому не втрачайте його. Наркоманія сама не пройде, бо вона повністю змінює психічний та фізичний стан людини. Без допомоги позбутися наркотиків практично не можливо.
лікування наркоманії Івано-Франківськ

Стадії лікування хворих на наркоманію

Дуже важко почати лікування, поки людина не вважає себе залежною. Детоксикація – це перше, що проходить наркоман, потрапляючи до центру. Але якщо людина не хоче позбавлятися залежності, вона може одразу після полегшення піти і знов прийняти речовину. Ні в державних, ні в приватних лікарнях не можна втримати людину проти волі. Який вихід?

Єдиний вихід – психотерапія залежностей. Вона проводиться водночас з детоксикацією.

Детоксикація – це не лікування від наркозалежності. Це тільки перший крок, який здатен полегшити стан людини, зняти ломку, вивести з організму отруту. Після цієї процедури можна буде провести повноцінне обстеження та лікування супутніх захворювань.

Якщо людина залишається в стаціонарі, то вона проходить декілька стадій.

 1. Адаптації. Нові умови життя за графіком, чисті кімнати, повноцінна їжа. Але головне, що людина починає жити в чіткому розпорядку дня. За цей час вона отримує психологічну допомогу. Цей етап дуже довгий і може триватиме до року, а іноді і більше.

Для людей, які мали опійну залежність, може бути використане метадонове заміщення. Ця терапія триває під наглядом нарколога, щоб не перетворити одну залежність на іншу.

Співпраця з психологом допоможе зрозуміти, звідки взялися наркотики в житті, змінити схему поведінки, прибрати тригери. Саме зараз людина народжується наново. Вона починає переосмислювати своє життя.

Далі проводиться групова психотерапія. Важливо, щоб наркоман визнав залежність. Тільки в такому випадку можна працювати з новим собою. З людиною, яка може контролювати свої бажання, емоції, свої потреби. А також брати відповідальність на себе, а не перекладати її на інших.

 1. Інтеграція в нове життя. Є багато програм, заснованих на програмі «12 кроків до тверезості». Вона найчастіше береться за основу, як найдієва. Але кожна людина має свою історію, свої думки та емоції. Не можна підганяти всіх під одну планку. Лікування від наркоманії у Івано-Франківську ми здійснюємо так, щоб кожна окрема людина могла знайти свій шлях. Тому програма адаптується під залежного.

Що він має вміти? Розбиратися зі своїми емоціями самостійно. За цей час підвищується самооцінка, людина починає вчитися допомагати та співчувати іншим. Вона описує свої думки та емоції, а потім все це розбирає з психологом.

 1. Реабілітація. Вона включає в себе заняття різними видами спорту, творчістю, додається працетерапія. Чого ми прагнемо? Щоб кожна людина змогла знайти себе в цьому життю, мала змогу замінити наркотики чимось важливим для себе.

Вартість повернення до життя

Скільки коштує лікування наркоманії у івано-франківську? Це залежить від багатьох факторів. Чим раніше буде звернення до лікарні, тим більше шансів на те, що людина одужає швидше. Бо саме той час, коли вона вживає, дуже швидко вбиває всі системи організму, а саме найголовніше – мозок.

Ціна лікування наркоманії залежить від:

 • віку хворого, та тривалості прийому наркотиків;
 • наявності фізичних захворювань;
 • психічного та психологічного стану людини;
 • мотивації щодо здорового образу життя.

Тому сказати точну ціну можливо тільки після обстеження. При цьому, вартість лікування від наркозалежності завжди нижче, ніж вартість вашого життя та вашої близької людини.

Допомога близьким

Це вкрай важливий пункт, яким не варто нехтувати. Якщо людина живе з залежним під одним дахом, то вона отримує психологічну травму. Співзалежність – це не про прийом наркотиків з хворим. Це про психічний стан, який не дозволяє собі допомогти вийти на новий рівень життя.

Образи, біль, травми – все це накопичилося в близьких людях. Їх потрібно пропрацювати з терапевтом для того, щоб ви самі могли жити та знов прийняти вашого чоловіка, сина чи доньку, та не зробити помилок.

Потрібно буде навчитися жити наново, вивчати один одного, розуміти та любити. Якщо це не зробити, то залежному не буде куди повертатися. Він може легко зірватися знов, бо не буде відчувати підтримки та любові.

Чому потрібно саме звернутися до нас

Центр наркологічної допомоги ХЕЛП працює з залежностями різних типів. Ми маємо базу для лікування хворих, швидко визначаємо які саме речовини вживає хворий, та швидко надаємо допомогу.

Якщо ви бажаєте отримати лікування наркоманії в Івано-Франківську, відгуки на сайті допоможуть зрозуміти, з чим ми працюємо та чим можемо допомогти. Реальні історії реальних людей можуть розповісти більше, ніж розкажемо ми.

Звертайтеся одразу. Якщо ви це читаєте, вам потрібна допомога від залежності – не гайте час.