м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Питання/Відповіді

Чи допоможе виведення із запою кинути пити?

Виведення із запою – це не лікування алкоголізму. Дуже часті випадки, коли людина після процедури одразу напивається. Це відбувається тому, що чоловік або жінка не вважають себе алкоголіками. Як тільки їм стає легше, вони вважають, що можуть контролювати процес.

Інші люди можуть не пити після виведення із запою довгий час. Але все одно зриваються. Випиваючи маленьку дозу, вони думають, що зупиняться. Але не зупиняються.

Алкоголізм — залежність, сформована роками. Для її лікування потрібен не тільки час, а й психолог, який вміє працювати з залежностями.

Що таке детоксикация?

Детоксикація – це внутрішньовенний спосіб введення фізіологічних розчинів. Він має два призначення:

  • наповнити судини після обезводнювання;
  • швидко вивести токсини з організму людини.

Крапельницю можна ставити на дому. Це робиться, коли людина не може приїхати в стаціонар з різних причин. Або в стаціонарі, де є можливість провести всі аналізи та стежити за станом здоров’я хворого цілодобово.

При детоксикації від наркотиків та алкоголю використовують різні препарати.В випадках, коли йде мова про опійну залежність, проводять ультра швидку детоксикацію. Вона відбувається під наркозом, тому хворий не відчуває болю від ломки.

До фізіологічних розчинів додаються вітаміни та медичні препарати, які дозволяють зняти болісні відчуття в тілі та прибрати психічні та психологічні проблеми: відчуття депресії, паніки, галюцинації та інше.

Крім того, можуть бути призначені препарати, які підтримають серцево-судинну систему, печінку та нирки.

Як ви лікуєте алкоголізм?

Лікування алкоголізму в клініці починається зі збору даних про фізичне та психологічне здоров’я. Якщо буде потрібно, ми проведемо виведення із запою, допоможемо пацієнту почуватися краще, а потім почнемо повноцінне лікування.

Алкоголізм – хвороба психологічна. Однак, наслідки відчуваються на всіх системах та органах. Перше, що завжди діагностуємо, це хвороби печінки, нирок, серцево-судинної системи, та психічні хвороби.

Психологічне лікування – є основне для того, щоб людина кинула пити. Для цього працює група лікарів:

  • психолог;
  • психіатр;
  • аддиктолог.

Психолог дізнається причини, за яких людина почала пити. Можливо, вона запивала свої невдачі, а можливо була гостра психологічна травма. Саме звідси починається лікування. Воно може відбуватися за різними методиками, але найголовніше те, що людина переживає та переосмислює свої проблеми.

Поверх старих спогадів формуються нові. За допомогою психотерапії людина змінює паттерни поведінки. Це стосується всього, а насамперед відношення до себе та оточуючих.

Завдяки цьому формується нова, психологічно здорова людина, якій не потрібно для задоволення або для пригнічення своїх проблем вживати алкоголь.

Таким же самим чином психолог працює з наркозалежними. Але лікування наркотичної залежності триває набагато довше. Рік – це найменший термін, за який формується нова особистість.

Як довго триває лікування?

28 днів – це підготовка до кодування. Цей метод має право на існування, тому що він діє на деякий відсоток залежних.

В інших випадках, коли лікування довготривале, все залежить від багатьох умов, в тому числі віку, стажу залежності, бажання людини позбутися хвороби та інших факторів.

На формування здорової психологічно особистості інколи потрібен майже рік. Але все індивідуально.

Як ви лікуєте наркоманію? Мені не буде боляче?

Одне з важливих питань, чому наркозалежні не звертаються до клініки – бояться болі. Друге – то внутрішній страх того, що їх будуть зневажати. І третє – немає бажання розстатися з тим задоволенням, яке вони відчувають від наркотику.

  1. Лікування наркотичної залежності починається з детоксикації. В тому випадку, коли людина продовжує відчувати ознаки ломки, ми можемо використовувати метадонову терапію.
  2. В клініці ми з повагою та розумінням відносимося до хворих. Людина має пройти шлях та прийняти нове життя в тверезості спокійно. Ми не формуємо триггерів під час лікування. Ми допомагаємо стати особистістю. Тому зневага – то не про нас.
  3. Крім наркотиків отримати задоволення можна різними способами. Це спорт, хобі, відпочинок, сім’я та нова цікава робота. Ми вміємо доносити людині, що вона зможе стати кращою версією себе, поважати себе та оточуючих, відповідати за свої вчинки.

Лікування у психолога – це саме і є лікування залежностей. І доведеться згадати все, через що ви пройшли.

Чому я не можу лікувати алкоголізм дома?

Коли людина живе за своїм розпорядком, змінити щось вкрай важко, навіть, якщо в тебе немає залежностей. Ми ходимо одними вулицями, ми чуємо запахи та звуки, які навівають спогади.

У залежних майже 90% спогадів стосується алкоголю. Це дуже важко перенести, якщо є хоч 1% невпевненості в собі.

Припинити пити дома за допомогою психолога можна тільки в тому разі, коли хвороба не запущена, немає запоїв, та є велике бажання позбавитися залежності.

Другий випадок – це після кодування. Людина тримається завдяки страху болі. Але при цьому, працює над собою за допомогою психолога. В цьому випадку потрібно також мати силу волі, мотивацію та бажання жити тверезо.

Третій варіант – це праця в групі. Групова терапія дозволяє людям зрозуміти, що їх проблеми не тільки в них, що можна вийти з кризи, можна жити без алкоголю або речовини. Це велика підтримка, яка діє. Навіть, після проходження курсу лікування, люди можуть завжди звернутися до групи, до волонтерів, та допомогти собі пережити повернення до соціуму.

Хто буде знати про лікування?

Ніхто. Всі послуги надаються з гарантією анонімності. Тільки ті люди, які знають вас, та ви їм повідомили про своє лікування, будуть знати, де ви знаходитеся.

Все, що ви проговорили з психологом особисто, залишається тільки між вами та ним.

Чи є в вас гарантії того, що це діє?

Людина може зірватися, бо причини для цього є різні. Гарантувати 100% результат не може ніхто. Якщо вам сказали, що після чогось людина не буде пити або вживати наркотики зовсім, і вони це гарантують – йдіть далі. Це шарлатани.

Але ми робимо все, щоб допомогти. І багато хто з наших пацієнтів залишається тверезими довгі роки. Якщо хтось відчуває, що може зірватися, він може в будь яку хвилину звернутися за допомогою до наших волонтерів або лікаря. Ми можемо допомогти кожному, хто прагне цього.

Але не можна допомогти людині, яка цього не хоче. Тому перш за все, потрібна мотивація для лікування. Нею може стати що завгодно, аби людина бажала цього більш за все. Наприклад, це спокій то щастя батьків, родини або дітей.

Іншою мотивацією можуть стати професійні досягнення. Бо зазвичай залежні – люди дуже чутливі. Вони вміють бачити світ іншими очима. І тому в них буде багато ідей для того, щоб знайти для себе гарну справу, яка буде приносити їм задоволення, та можливість гідно жити.

Що таке співзалежність, і навіщо родині психолог?

Співзалежність виникає непомітно. Спочатку мати чи жінка виправдовує вживання алкоголю або наркотиків. Потім мати захищає сина чи доньку від всього світу. Жінка пере одяг, готує їсти, працює на трьох роботах – для того, щоб ніхто не помітив змін в її родині.

Не тільки сам залежний не скаже, що він алкоголік. Його родина не визнає це, доки не стане пізно. Далі людина звикає жити поруч з залежним. Її графік підлаштовується, вона перетворюється на жертву або агресора, в залежності від ситуації.

Вийти з цього стану потрібно перш за все самій жінці, щоб була можливість жити далі. Для цього потрібна співпраця з психологом, який допоможе знайти себе, вийти з замкнутого кола. А далі, коли чоловік повернеться до дому, якщо вона буде згодна, врятувати сім’ю.

Можливо жити з колишнім алкоголіком або наркоманом?

Тільки в тому випадку, якщо люди зможуть простити один одного, та порозумітися. Якщо образи будуть випливати при кожному спілкуванні, залежний легко зірветься, а жінка знов опиниться в стані жертва-агресор.

Скільки коштує лікування?

Вартість лікування залежить від багатьох складових: віку пацієнта та стажу залежності, як довго він буде знаходитися в стаціонарі, які хвороби має та інше. Дізнатися повну суму можна тільки звернувшись до нас.

Але скільки коштує життя ваше та вашої родини? В яку суму можна оцінити спокій жінки та психологічний стан дітей? Тому перш ніж вирішити та сказати «ні», подумайте про це.

Телефонуйте зараз, якщо не знайшли відповідь на своє питання.