м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Лікування від наркотичної залежності в Тернополі

Наркозалежність виникає раптово. Але все одно для цього потрібні певні умови, за яких людина, яка знає про руйнівну дію наркотиків, все одно їх вживає. Не всі наркотики викликають фізичну залежність, але всі з першого вживання викликають психологічну. Тому лікування наркозалежності починається не завжди з детоксикації. Але завжди з психологічної допомоги.

Комплексне лікування – що це

В будь-якому випадку, з будь-якими речовинами, пошкоджуються внутрішні органи. Якщо не виникає ломки, як, наприклад, в тих, хто вживає морфін або опіоїди, людина не іспитує фізичного болю, то одразу можна працювати з психотерапевтом.

Але людина все одно відчуває страх, можуть виникати панічні розлади, мозок та нервова система пошкоджені. Тому в деяких випадках психіатр може призначити медикаментозне лікування наркотичної залежності.

В тих випадках, коли людина відчуває ломку, детоксикація обовʼязкова. Вона проводиться в умовах стаціонару. Завдяки препаратам ломка та біль швидко знімаються. Але одразу після детоксу бажання вжити наркотики посилюється. Тому краще, якщо в цю мить з людиною буде поруч психолог або людина буде знаходитися в стаціонарі.

Другий етап – психологічна допомога. Це фактично і є реабілітація. Якщо людина мотивована, має велику підтримку від близьких, вона може знаходитися вдома. Але при цьому, вона має обмежити круг спілкування, викреслити тих людей, з якими вживали разом. Бо це буде додатковим тригером. Найкращий варіант, якщо він можливий, це переїзд в інше місце. А також провести лікування наркоманії в стаціонарі в Тернополі. В стаціонарі є всі умови, за яких людині легше перенести перші дні без вживання. Вона вчиться новому розкладу життя, відвідує психотерапевта, працює над собою.

Вартість лікування наркозалежності в стаціонарі трохи вища. Але це більш перспективний шлях до тверезості. Бо поруч немає тих тригерів, які не дають можливості перемикнутися від вживання.

Соціалізація. Це наступний пункт лікування. Коли людина готова, вона знов поринає у світ, де купа спокус, і це сильне випробовування для психіки. Наші лікарі допомагають відновити соціальні звʼязки, спробувати жити самостійно без залежності, підняти свою самооцінку, вийти з замкнутого кола.

Наші спеціалісти

 

Сертифікати та дипломи

Ціни на лікування наркоманії у Терноплі

Послуга Ціна (від)
Детоксикація організму при алкоголізмі/наркоманії 3500 грн.
Медикаментозне кодування 4500 грн.
Імплантація препарату «дисульфірам» 8000 грн.
Кодування «метод Довженка» 6000 грн.
Консультація лікаря-психіатра (on-line) 1500 грн.
Консультація лікаря-психотерапевта 1500 грн.
Консультація психолога 2000 грн.
Консультація психолога ( on-line) 1500 грн.
Виїзна консультація психолога (не враховуючи транспортні витрати) 2000 грн.
Реабілітація в стаціонарі при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 17 000 грн.
Амбулаторна реабілітація при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 10 000 грн.

Чому людина починає вживати?

Перше за все, це цікавість. А чому б і не спробувати? Завжди є той, хто запропонує. Це може бути нічний клуб, або якийсь знайомий. Він пожаліє після важкого дня та порадить щось, що підійме настрій.
Наркомани завжди заперечують свою залежність! Вони впевнені, що їм не загрожує ломка, що вони здатні перестати вживати як тільки цього захочуть. Але з кожною новою цигаркою або таблеткою, все більше порушуються нервові звʼязки. При вживанні солі людина просто одразу може стати овочем – мозок може не впоратися з хімією.

Ті, хто вживають марихуану, впевнені, що це не наркотик. Але чим далі, тим глибше вони в це занурюються, пробують інші речовини, переходять на “важки наркотики”.

Іноді люди гасять біль, тривогу, панічні атаки. Замість того, щоб звернутися саме до лікаря, вони купують хімічну речовину, яку запропонував “друг” або знайомий. Неконтрольоване вживання приводить до залежності, і жити без цього препарату людина вже не може. Згодом, доза стає більшою, зійти самостійно людина вже не може.

Людина, яка має здорову психіку, не буде вживати наркотики. Це не означає, що наркоман – то людина психічно хвора. Це означає, що є травми, з якими вона самостійно впоратися не може.

Це може бути низька самооцінка, невпевненість в собі, внутрішні страхи тощо. Крім того, людина могла мати гостру травму в наслідок військових дій, насильства та іншого.

Саме тому, тільки психолог, який вміє працювати з травмами, може допомогти.

Це тривала робота. І перше, що потрібно зробити, знайти мотивацію на тверезість. Мотивація повинна бути істинною, яка не стосується інших людей. Вона внутрішня. Саме мотивація допоможе стати тверезою людиною.

Як вмовити наркомана на лікування

Вкрай важко вмовити наркомана лікуватися, тому що залежність завжди заперечується. Для того щоб знайти шлях до розуму, потрібно проконсультуватися з психологом-наркологом. Він допоможе вам зрозуміти, чому ваша близька людина вживає та як цього позбутися.

Насильницьке лікування наркоманії неможливо!

Людина сама повинна звернутися до лікаря-нарколога та психолога по допомогу. Це можливо зробити, якщо людина потерпає від болю, коли в неї ломка. Запропонуйте викликати реабілітаційну бригаду, у складі якої завжди є психолог. Саме в цей час, коли проводять детокс, психолог може запропонувати лікування. І зробить він це правильно.

Увага! Детоксикація не є лікування наркозалежності! Вона тільки допомагає людині позбутися ломки!

Що робити далі? Лікар-нарколог може запропонувати лікування у стаціонарі або вдома. Для стаціонару лікування наркоманії, ціна може бути вищою. Але це дає більше гарантій на майбутнє.

Якщо людина вживає важкі наркотики, зазнає ломки, то для неї неможливо лікування вдома. Як тільки будуть зняті симптоми, вона буде шукати де та с ким вжити дозу. Багато наркоманів проходять детоксикацію саме для того, щоб відчути знов перші враження від наркотику. Але саме це може привести до передозування, тому що вирахувати її точно практично неможливо.

Якщо в вашій родині наркозалежний – дзвоніть. Наркоманія сама не проходить. Вашій близький людині потрібна допомога.