м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Лікування наркоманії в Рівному — симптоми та методи

Залежність – це набутий розлад психічного та фізичного здоров’я, який потребує спеціалізованого лікування, незалежно від фактора залежності. У випадку з наркотиками залежна людина відчуває постійну потребу вживати дану хімічну речовину, незалежно від наслідків.

Наркоманія виникає, коли хімічна речовина, що вводиться в організм протягом тривалого часу, викликає численні реакції в організмі, особливо після її припинення.

Психічна і фізична залежність від наркотиків

Наркоманія має як психічний, так і фізичний виміри. Це захворювання, яке, як і будь-яке інше, вимагає лікування, яке відповідає індивідуальним потребам пацієнта. Ця залежність характеризується передусім підсвідомим потягом до прийому інтоксикантів, сильним бажанням будь-якою ціною отримати наркотики та потягом до них.

Психологічно залежний відчуває постійну, сильну потребу приймати дану хімічну речовину. Незалежно від впливу на фізіологію, сам факт його прийому вже впливає на його самопочуття та задоволення. Якщо є ризик, що у нього закінчиться ця речовина, він може стати тривожним і агресивним. Фізичний аспект проявляється у багатьох недугах:

  • діареї;
  • блювоті;
  • м’язовому треморі;
  • безсонні.

У цьому випадку у людини виникає залежність від речовини, відмова від якої призводить до синдрому відміни. При лікуванні наркоманії в Рівному часто використовується детоксикація, яка виводить з організму всі токсини і заповнює їх нестачу у вигляді вітамінів і мікроелементів.

Які симптоми наркотичної залежності?

Одним із перших симптомів наркотичної залежності є зростаюча толерантність до речовини, що приймається. Пацієнту потрібна дедалі більша доза, щоб відчути той самий ефект, що й на початку. Крім того, коли люди припиняють прийом препарату, починаються симптоми відміни. З часом наркоман починає нехтувати своїми домашніми та робочими обов’язками, його продуктивність падає, і він стає безвідповідальним, ставлячи наркотики понад усе. Лікування від наркотиків допоможе відмовитися від хімічної речовини, яку приймає, та помітити її негативні наслідки. Оскільки, таким чином людина тікає від реальності і прикриває проблеми та інші побутові негаразди. Будь-які спроби кинути палити або скоротити споживання наркотиків марні. Можуть з’явитися різні інші симптоми, такі як:

  1. Чутливість до світла.
  2. Проблеми з горлом.
  3. Виснаження.
  4. Напади кашлю.
  5. Головні болі.
  6. Налиті кров’ю очі.

Також, під час лікування наркозалежності можливо помітити у пацієнтів апатію, відчуття безпорадності та непереборної порожнечі. Також можуть виникати абстинентні синдроми, які зазвичай тривають від десятка до кількох десятків днів. Вони проявляються у вигляді тривожних розладів, тремтіння тіла, нудоти, блювоти, діареї та зміни статевого потягу.

Фази наркотичної залежності

Лікування наркотичної залежності потрібно людям, які вживають хімічні речовини. І починати потрібно незалежно від досвіду. Період звикання д о наркотичних речовин можна розділити на кілька етапів. Регулярне вживання наркотиків — це коли препарат приймається через короткі проміжки часу, регулярно та у високих дозах. Починають з’являтися проблеми, в основному фінансові.

Перший етап — це вступний етап. Воно може тривати дуже довго і не мати ніяких специфічних симптомів. Все частіше людина починає відчувати потребу вживати, наприклад, алкоголь. У цій фазі людина починає усвідомлювати, що певна речовина приносить їй розслаблення та внутрішній спокій. У міру того як він приймає речовину все частіше і частіше, його толерантність до неї зростає.

Фаза попередження — друга стадія залежності. Наркотики стають незамінним засобом вивільнення емоцій, покращення настрою та заспокоєння нервів. Залежна людина постійно шукає можливості прийняти речовини в компанії, а потім приймає все більше і більше. Для досягнення бажаного ефекту потрібно набагато більше. У цьому випадку ми часто можемо помітити зміни в поведінці після прийому речовини, а також бувають випадки так званої зламаної плівки. Іноді наркомани можуть тягнутися до самої речовини і не усвідомлювати, що у них може бути проблема.

Третя фаза — критична. На цьому етапі відбувається повна втрата контролю над прийомом речовини. Одна доза може змусити хвору людину приймати речовину до втрати свідомості. Потреба прийняти наркотик відчувається як сильна потреба, примус. Це також може проявлятися у вигляді короткочасних симптомів відміни, які чергуються з безперервним прийомом стимуляторів.

Хронічна фаза є завершальною стадією залежності. Прийом речовини стає його пріоритетом після пробудження. На цьому етапі толерантність до речовин знижується, достатньо значно меншої кількості, щоб прийти в очікуваний стан. З’являються симптоми абстинентного синдрому: головні болі, тремтіння рук, блювота, нудота. Крім того, можуть спостерігатися ослаблення процесів мислення, тривожність і психоз.

Наші спеціалісти

 

Сертифікати та дипломи

Ціни на лікування наркоманії у Рівному

Послуга Ціна (від)
Детоксикація організму при алкоголізмі/наркоманії 3500 грн.
Медикаментозне кодування 4500 грн.
Імплантація препарату «дисульфірам» 8000 грн.
Кодування «метод Довженка» 6000 грн.
Консультація лікаря-психіатра (on-line) 1500 грн.
Консультація лікаря-психотерапевта 1500 грн.
Консультація психолога 2000 грн.
Консультація психолога ( on-line) 1500 грн.
Виїзна консультація психолога (не враховуючи транспортні витрати) 2000 грн.
Реабілітація в стаціонарі при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 17 000 грн.
Амбулаторна реабілітація при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 10 000 грн.

Лікування наркоманії

Першим і найважливішим кроком до початку лікування наркозалежностих є усвідомлення пацієнтом того, що він серйозно хворий. Чим раніше це станеться, тим краще, адже терапія буде ефективнішою. Перед психотерапією зазвичай проводиться детоксикація організму, щоб вивести наркотики з крові та відновити баланс організму. Потім вводиться медикаментозна терапія, яка спрямована на повну відмову і терапію. Як правило, щоб терапія була максимально корисною, вибирайте закритий центр лікування залежностей.

Протягом усього процесу лікування наркоманії, ціна якого залежить від фази, пацієнт повинен проявляти повну відданість, адже тільки тоді докладені зусилля принесуть очікуваний результат. Будь-які кроки, зроблені проти його волі, не будуть ефективними. Протягом усього процесу також буде необхідна підтримка родини та друзів. Така мотивація буде сильнішою і прискорить позбавлення від залежності. Вартість лікування наркозалежності розраховується з врахуванням стадії та певних методів реабілітації. На додаток до терапії залежності часто потрібна консультація психіатра та лікування антипсихотичними препаратами. Медикаментозне лікування допомагає, серед іншого, у випадках хронічних розладів сну та психотичних розладів.