м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Лікування ігроманії в Рівному: коли та чому варто розпочати

У наш час, коли люди відчувають великий тиск з боку суспільства і світ розвивається дуже швидкими темпами, вони можуть бути перевантажені роботою та повсякденними обов’язками. У таких випадках найчастіше виникають залежності. Люди шукають спосіб провести час і забути про поточні проблеми. Залежність — це неконтрольована потреба виконувати певну діяльність або приймати певну психоактивну речовину. Тільки так людина може розслабитися і задовольнити свої потреби. Лікування ігроманії в Рівному часто допомагає людям, які розуміють, що їх діяльність — це залежність, яка призводить до негативних наслідків.

Ігрова залежність належить до поведінкових залежностей, які входять до групи психологічних залежностей. Поведінкова залежність — це примус регулювати емоційні стани за допомогою адиктивної поведінки. Поведінка хворих нав’язлива, нервова, порушує повноцінне функціонування організму людини. Розвиток цієї залежності пов’язаний із задоволенням потреби у винагороді. У цьому випадку пацієнт відчуває сильне бажання задовольнити свої потреби, щоб отримати задоволення, насолоду та душевний спокій.

Що викликає залежність від азартних ігор?

Вилікувати людину від ігроманії можливо, але для початку потрібно розібратись з причинами. В більшості випадків це — низька самооцінка. Людина з цим розладом починає сприймати світ тільки через призму заданої гри і бажання виграти більше грошей. Завдяки подальшим перемогам це відчуття «своєї» починає посилюватися, людина починає почуватися краще за інших. Цьому також сприяє потреба в адреналіні, стимуляції та збудженні, а також потяг до ризику. Гравці також відчувають порушення в своїх минулих стосунках. Це означає, що такі люди, як правило, з неповних сімей або тих, у кого були складні стосунки з батьком. Часто виникає у жертв домашнього насильства. Залежність також є результатом неврологічних реакцій мозку. При постійному навантаженні організм створює різні захисні механізми і стає стійким до подразників. Завдяки цьому гравець повинен збільшити час і ставки своєї гри.

Які симптоми ігрової залежності?

Ігроманія, лікування якої дуже важливо, вважається небезпечною залежністью, тому що розвивається повільно. Не завжди можна відрізнити звичайну, захоплену людину від затятого гравця, оскільки азарт властивий. Залежність найчастіше виникає через такі ігри, як:

  • покер;
  • ігрові автомати;
  • казино;
  • рулетка та інші азартні ігри.

Але існують залежності від комп’ютерних ігор. Як правило, і те, і інше передбачає інвестування коштів. В одному випадку вкладення потрібні для виграшу, в іншому — для самої гри. Особливу небезпеку онлайн-ігри становлять через доступність. Особливо це стосується неповнолітніх, чия психіка ще слабка і особливо сприйнятлива до цього виду залежності.

Психотерапевти лікувального центру вважають азартні ігри найнебезпечнішою формою, оскільки в основі цього захворювання лежать глибинні психологічні процеси. А воно засноване на хвилюванні і відбувається таємно. Залежні люди завжди заперечують, що вони мають залежність. Вони роблять все для того, щоб ретельно приховати свою проблему від родичів і друзів. Щоб не попастися, гравці віддаляються від своїх близьких, починають вести подвійне життя, ховаються, брешуть, а коли ситуація загострюється, починають красти.

Наші спеціалісти

 

Сертифікати та дипломи

Ціни на лікування ігроманії у Рівному

Послуга Ціна (від)
Детоксикація організму при алкоголізмі/наркоманії 3500 грн.
Медикаментозне кодування 4500 грн.
Імплантація препарату «дисульфірам» 8000 грн.
Кодування «метод Довженка» 6000 грн.
Консультація лікаря-психіатра (on-line) 1500 грн.
Консультація лікаря-психотерапевта 1500 грн.
Консультація психолога 2000 грн.
Консультація психолога ( on-line) 1500 грн.
Виїзна консультація психолога (не враховуючи транспортні витрати) 2000 грн.
Реабілітація в стаціонарі при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 17 000 грн.
Амбулаторна реабілітація при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 10 000 грн.

Що таке лікування лудоманії?

Лікування від ігроманії, як і у випадку з іншими залежностями, повинно починатися з того, що пацієнт розуміє свою проблему. Також необхідні її готовність і сильна воля боротися із залежністю. У цьому випадку буде необхідна когнітивно-поведінкова психотерапія, терапія залежності, а в деяких випадках і фармакотерапія. Існують також групи анонімних азартних гравців, які прагнуть надавати взаємну підтримку та зустрічатися з іншими людьми з тією ж проблемою. Весь процес лікування ігроманії буде розділений на кілька етапів, протягом яких пацієнт повинен дотримуватися повної абстиненції. Все повинен вирішувати лікар, який поставить відповідний діагноз і індивідуально підбере оптимальну форму лікування ігроманії, ціна якої залежить від методів реабілітації. Це може включати орієнтовану на вирішення терапію, перепрограмування, навчання навичкам, індивідуальну психотерапію, групову психотерапію та психоосвіту. Після контролю над залежністю від ігор подальша терапія може бути зосереджена на зменшенні деструктивної поведінки, перевихованні та перенавчанні того, як жити в суспільстві.

Найшвидший і ефективний результат дає терапія, яка проводиться в закритих лікувальних центрах, але це не єдиний спосіб подолання залежності. Комплексний догляд за пацієнтом і робота з ним на багатьох рівнях, безумовно, є запорукою успіху.