м. Івано-Франківськ
Ліцензія МОЗ від 23.09.2011р. АГ 603252

Лікування від алкоголізму в Ужгороді

Алкоголізм — це хронічне рецидивуюче захворювання, яке прямо чи опосередковано призводить до смерті. Це стосується людей різного віку, соціального статусу та статі. Незважаючи на багаторічну освіту населення, досі існує думка, що розпивання спиртних напоїв алкоголіком — це лише його вибір і зла воля. Таке розуміння проблеми алкоголізму призводить до соціального відторгнення алкоголіка, що лише поглиблює його відчуження. Лікування алкоголізму в Ужгороді може займати багато часу, в залежності від бажання людини вилікуватися.

Коли вживання алкоголю стає хворобою?

Усвідомлення алкоголізму — це тривалий і важкий процес. Тим паче, що в суспільстві досі існує думка, що алкоголіком може бути лише той, хто бездомний, брудний і п’є зранку до вечора. Таке сприйняття хвороби ускладнює сприйняття хвороби людиною, яка має сім’ю, роботу та успішну професійно. Щоб дізнатися, чи правильний ваш самодіагноз, потрібно поставити собі кілька важливих запитань і чесно відповісти на них:

  1. Ви витрачаєте більше грошей на алкоголь, ніж раніше?
  2. Чи намагаєтесь ви приховати від своїх близьких той факт, що тягнетеся до чарки?
  3. Ви коли-небудь хвалилися тим, як довго можете прожити без алкоголю?
  4. Після того, як ви кинули пити, ви почуваєтеся гірше, як фізично, так і психічно?
  5. Вживання алкоголю приносить вам більше задоволення, ніж ваша поточна пристрасть?
  6. Ви нервуєте, коли хтось згадує вашу проблему з алкоголем у компанії?
  7. Чи страждають ваші близькі через зловживання алкоголем?
  8. Чи мало б життя без алкоголю сенс?

Якщо на половину цих питань відповіді позитивні, це означає, що настав час зіткнутися з проблемою і почати лікування алкоголізму.

Фактори ризику розвитку алкоголізму

Причини алкоголізму до кінця не відомі. Проте фахівці вказують на ряд факторів, які сприяють розвитку алкоголізму. Варто зазначити, що алкоголізм не розвивається виключно на основі частоти та кількості споживаного алкоголю, і хвороба розвивається швидше у деяких людей, ніж у інших. Основними факторами розвитку алкоголізму є:

  • генетичні схильності;
  • вік, в якому людина вперше почала вживати алкоголь;
  • куріння;
  • напруга, життя в напрузі;
  • депресія.

Виявлення факторів ризику дозволяє певною мірою пояснити механізм захворювання і той факт, що одні й ті ж звички щодо частоти вживання алкоголю і кількості випитого алкоголю призводять до розвитку захворювання в одних людей, а в інших – ні.

Наші спеціалісти

 

Сертифікати та дипломи

Ціни на лікування алкоголізму в Ужгороді

Послуга Ціна (від)
Детоксикація організму при алкоголізмі/наркоманії 3500 грн.
Медикаментозне кодування 4500 грн.
Імплантація препарату «дисульфірам» 8000 грн.
Кодування «метод Довженка» 6000 грн.
Консультація лікаря-психіатра (on-line) 1500 грн.
Консультація лікаря-психотерапевта 1500 грн.
Консультація психолога 2000 грн.
Консультація психолога ( on-line) 1500 грн.
Виїзна консультація психолога (не враховуючи транспортні витрати) 2000 грн.
Реабілітація в стаціонарі при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 17 000 грн.
Амбулаторна реабілітація при алкоголізмі/наркоманії/ігроманії 10 000 грн.

З чого почати лікування алкоголізму?

Розвиток алкоголізму складається з багатьох стадій, і від алкозалежності лікування повинно бути схожим. Перший етап процесу одужання передбачає позбавлення від токсичної речовини з організму. Дуже часто потрібна професійна детоксикація, яка проводиться під наглядом лікаря. У цій фазі алкоголік найбільш сильно відчуває симптоми абстинентного синдрому.

Після виведення алкоголю з організму пацієнт може переходити до наступного етапу лікування — психотерапії або кодування від алкоголю.

Терапевтичне лікування алкоголізму в Закарпатті відбувається двома шляхами: індивідуальні зустрічі з терапевтом і групові зустрічі під наглядом терапевта. Кожна з цих форм має різне значення для лікування. Індивідуальні зустрічі дозволяють зосередитися на переживаннях і проблемах пацієнта, даючи можливість глибше заглибитися і проникнути в суть алкогольної проблеми. Групові зустрічі дозволяють підтримувати один одного і черпати натхнення з досвіду інших пацієнтів.

Усі форми лікування алкоголю спрямовані на підвищення самосвідомості пацієнта, пошук причин власної проблеми, а також розуміння процесу захворювання. Важливим аспектом є також пошук нових інтересів, які дозволять пацієнту займатися не тільки пияцтвом, але і іншими сферами.

Процес вилікування від алкоголізму важкий і складний і залежить від багатьох факторів, але перш за все від волі та бажання хворого. На жаль, понад 70% людей, які проходять повну програму лікування, не досягають стійких результатів. У той же час дослідження показують, що 1/3 пацієнтів зазнають постійної абстиненції після лікування від алкогольної залежності, але група такого ж розміру покращує своє щоденне функціонування, не вирішуючи повністю відмовитися від алкоголю. Вони обмежують кількість днів прийому алкоголю, поправляють здоров’я, але не кидають пити.

Коли допомагає алкогольна терапія

Проста участь у терапії не принесе жодних результатів, якщо пацієнт не бере участь у зустрічах з терапевтом. Спеціаліст не може вирішити проблеми алкоголіка і не може приймати рішення за нього. Мета терапевта під час лікування від алкоголізму в Ужгороді — спрямувати пацієнта на правильний шлях мислення та спонукати його постійно працювати над собою. Приймаючи рішення про лікування, залежний повинен бажати змін у своєму житті та бути готовим до довгострокового процесу та наполегливої ​​праці, щоб змінити свої шкідливі звички. Алкоголік повинен бути чесним з терапевтом і відкрито говорити про свої проблеми. Алкогольна терапія виявляється ефективною, але тільки тоді, коли пацієнт дійсно розуміє свою залежність і хоче від неї позбутися. Підшивання від алкоголізму допомагає в таких випадках:

  • поверненні до належного психофізичного функціонування;
  • припиненні руйнівного впливу алкоголю на всі сфери життя;
  • набору сил для підтримки стриманості;
  • усвідомленні пацієнтом механізмів, відповідальних за потягнення до алкогольних напоїв;
  • покращення контролю і самоконтролю;
  • в боротьбі з тягою до алкоголю;
  • розвитку здорового ставлення до власного життя;
  • підтриманні ставлення та спосіб життя, які сприяють одужанню.

Варто підкреслити, що цілей лікування алкогольних залежностей набагато більше. Зараз цей процес не такий консервативний, як раніше. Тоді найважливішим питанням була абстиненція, і якщо вона переривалася, то найчастіше переривалася терапія. Нині дозволено так зване контрольоване вживання алкоголю в рамках програми скорочення споживання. Крім того, в клініках проводять програму зменшення шкоди для людей, які мають залежність і вживають навіть нехарчовий алкоголь. У наркологічному закладі пацієнт отримує повну підтримку, незалежно від того, як він ставиться до своєї проблеми.