Алкоголізм — серйозне захворювання, яке вимагає тривалого лікування. Самостійні спроби лікування вдома малоефективні, а лікування в державних установах зазвичай неповне і чекати його доводиться дуже довго. Зараз відмінною альтернативою є приватні центри лікування залежностей, які пропонують комплексне лікування та повну підтримку під час і після лікування.
Необхідною умовою для початку лікування залежності є утримання. Перед початком лікування слід припинити вживання алкоголю і повністю позбутися всіх алкогольних токсинів, накопичених в організмі.
Одним з допоміжних методів лікування залежності є укол від алкоголізму, що містить діючу речовину дисульфірам. Це дозволяє ефективно зберігати тверезість, що в подальшому призводить до успіху в лікуванні алкоголізму.
Чи може укол від зашкодити
У переважній більшості випадків антиалкогольна ін’єкція нешкідлива за умови утримання пацієнта. Однак можуть виникнути побічні ефекти, такі як:
- сонливість;
- нудота;
- металевий присмак у роті;
- головний біль;
- втома.
Також можуть спостерігатися погіршення настрою і шкірні алергічні реакції.
Якщо ви помітили будь-які з перерахованих вище симптомів, зверніться до лікаря, який проводив процедуру, щоб отримати консультацію та перевірити, що відбувається. Варто пам’ятати, що подібні випадки вкрай рідкісні, особливо коли пацієнт під час медичної бесіди під час проходження процедури був абсолютно чесним з лікарем і не приховував жодної інформації про стан свого здоров’я.
Що таке алкогольна залежність
Алкогольна залежність — це стан алкогольного сп’яніння, який триває певний час. Це явище в основному стосується людей, залежних від алкоголю, але не завжди. Іноді людина, яка не має алкогольної залежності, може стати залежною, але це має бути для неї сигналом, щоб уважніше придивитися до своєї поведінки та ставлення до алкоголю.
Під час циклу алкоголю зазвичай виникають симптоми так званого синдрому відміни, і це відбувається, коли організм вимагає ще однієї дози алкоголю. Потім, щоб їх пом’якшити і задовольнити потяг до алкоголю, алкоголік тягнеться до чергової дози алкоголю, що змушує його постійно перебувати в стані алкогольного сп’яніння.
Алкогольна залежність призводить до повної втрати контролю над своїм життям, що призводить до нехтування домашніми та професійними обов’язками. На жаль, поширеним результатом такої поведінки є втрата зв’язків із родиною, контактів із друзями або звільнення з роботи.
Види уколів від алкогольної залежності
Уколи від алкоголізму можуть бути різними. І лікар має індивідуально підбирати препарати, в залежності від ситуації. Серед основних видів ліків можливо виділити:
- Еспераль — діюча речовина дисульфірам. Він блокує вироблення ферментів, які переробляють етанол.
- Налтрексон — сприяє відсутності алкогольного сп’яніння. Але при цьому він не виключає симптомів похмілля.
- Дисульфірам — є окремий вид уколів проти алкоголізму з цією діючою речовиною. Він може спровокувати сильні симптоми інтоксикації, навіть при запаху спирту.
Також існують уколи торпедо, які містять різні препарати, що впливають на організм людини і блокуючи бажання вживати алкоголь. Уколи від алкоголізму в домашніх умовах не бажано робити, оскільки лікар має провести обстеження і підібрати оптимальний варіант в залежності від стану людини та часу вживання.
Які протипоказання до застосування дисульфіраму
Укол від алкоголізму має і побічні дії. Незважаючи на те, що дисульфірам надзвичайно допомагає в лікуванні алкогольної залежності, на жаль, не кожна людина може дозволити собі ін’єкцію або введення. Слід пам’ятати, що при алергії на дисульфірам або будь-яку іншу речовину, що міститься в препараті, використовувати цей метод не можна. Різні захворювання також роблять неможливим застосування уколу. Причина проста — ліки, що приймаються при деяких захворюваннях в поєднанні з дисульфірамом, можуть посилити симптоми захворювань і збій.
Пацієнти, які страждають від серцевої недостатності, анемії, гіпертонії або психічних розладів, таких як психози, повинні будуть знайти альтернативне рішення антиалкогольної ін’єкційної терапії. При таких захворюваннях, як цукровий діабет, епілепсія, захворювання нирок, печінки та дихальної системи дисульфірам слід застосовувати з особливою обережністю. Як було сказано раніше, ліки, які приймаються при цих станах, у поєднанні з ін’єкціями можуть посилити симптоми захворювання, погіршивши стан пацієнта.
Однак це не означає, що пацієнт повинен приховувати інформацію про свої захворювання та алергії під час контрольного огляду, під час якого лікар кваліфікує його для процедури. Замовчування про свої хвороби може призвести до трагічних наслідків — незворотного пошкодження внутрішніх органів, необхідності негайної госпіталізації чи навіть смерті.
Лікування алкоголізму — етапи
Лікування алкоголізму — це процес, який вимагає застосування багатьох етапів і методів, щоб можна було розраховувати на 100% результат. Найважливішими елементами терапії є:
- усвідомити та зізнатися собі та своєму терапевту, що у вас є проблема з алкоголем і ви хочете її лікувати;
- діагностика проблеми на основі медичної бесіди, психологічних тестів та медичних оглядів;
- вибір відповідного шляху терапії разом з найкращими методами лікування;
- розуміння власної залежності, пізнання та пізнання емоцій, які її супроводжують – все під наглядом терапевта під час індивідуальних психотерапевтичних сеансів;
- впровадження індивідуально визначеного курсу лікування, який включає, серед іншого, різні елементи підтримуючої терапії, зустрічі груп підтримки, індивідуальні терапевтичні сесії, пошук найкращої мотивації для боротьби з хворобою та збереження тверезості.
Ефективність лікування алкоголізму залежить від багатьох факторів, але одним з дуже важливих умов для одужання від хвороби є бажання одужати, а також терпіння і цілеспрямованість. Однак після успішного лікування алкоголік повинен дотримуватися наступних правил, щоб уникнути повернення до залежності:
- послідовно відмовлятися від алкоголю, коли його пропонують з різних приводів;
- повідомте своє найближче оточення про свою алкогольну проблему;
- повністю відмовтеся від алкоголю у своєму житті – не купуйте його в подарунок, не майте вдома алкоголю, не розливайте спиртне іншим;
- відрізати себе від свого старого кола пиття;
- уникати людей у стані алкогольного сп’яніння;
- повністю відмовитися від усіх алкогольних продуктів і солодощів або десертів з алкоголем;
- підтримувати зволоження організму;
- відвідувати засідання груп підтримки невживаючих алкогольних напоїв.
Після завершення терапії людина повинна усвідомлювати, що алкоголізм — це хвороба, яка залишиться з нею на все життя. Тому важливо контролювати себе, навіть якщо вам вдалося подолати залежність, щоб не повернутися до подальших алкогольних залежностей, які руйнують ваш організм.
Як кодують від алкоголю уколом і чи варто це робити
Застосування ліків з дисульфірам це не традиційна форма лікування залежності, але вона підтримує терапевтичні заходи, зберігаючи сильну волю залежної людини через свій аверсивний ефект. При введенні ліків під шкіру порушується обмін речовин, викликаючи важке алкогольне отруєння. Таким чином, стимулятор, який раніше асоціювався з розслабленням, полегшенням і втечею від проблем, стає причиною численних психосоматичних наслідків. Вони з’являються вже через кілька хвилин після вживання алкоголю, викликаючи дисульфірамову реакцію. Адже дисульфірам у поєднанні з етанолом викликає численні побічні ефекти, такі як:
- нудота;
- блювота;
- діарея;
- головний біль;
- занепокоєння;
- зміни серцевого ритму;
- скачки тиску.
Проблеми зі здоров’ям також можуть посилитися через пошкодження внутрішніх органів, і навіть у крайніх випадках людина може померти. З цієї причини уколи від алкоголізму не слід розглядати як єдину форму лікування, а при виборі цієї форми її слід поєднувати з іншими методами лікування, щоб запобігти виникненню реакції на дисульфірам.
Практичний психолог, сертифікований спеціаліст із хімічної залежності, член Української Асоціації Транзактного Аналізу (УАТА). Досвід роботи із залежними понад 10 років.