Залежність від алкоголю та наркотиків виникає спочатку на психологічному рівні. Хтось ховає свої проблеми в наркотичних речовинах або алкоголі, а хтось рахує, що це забавка.
Лікування алкоголізму не можна проводити вдома. На це є свої причини. І перша з них – співзалежність близьких людей. Це не означає, що мати або жінка п’є з чоловіком. Вона може сварити та соромити його, благати більш не вживати, але нічого не допомагає. Як підтримують залежність близькі?
- Дати ліки від головного болю, дати гроші на «похмєл», «відмазати» від роботодавця, прати брудні речі, годувати та головне – все прощати. Чоловіку не потрібно кидати пити, його все влаштовує. Йому нічого не загрожує і він почувається в комфорті.
Виведення із запою – це перший крок до тверезості. Завдяки цьому ви можете вмовити вашого чоловіка на подальше лікування. Але, щоб це було найбільш вірогідне, потрібна наркологічна клініка.
Переваги лікування в клініці вагомі.
- Немає доступу до алкоголю.
- Немає можливості «пожаліти» близьку людину і із співчуття до її стану налити «для поправки здоров’я».
- Є можливість надати кваліфіковану психологічну допомогу.
- Провести повноцінне кодування від алкоголізму.
Місто Хмельницький, де залежний знає кожен шинок, не підходить для лікування. Потрібно виїхати за межі, та повністю змінити навколишнє середовище.
Лікування наркоманії в наркологічній клініці
Коли йдеться мова про наркоманів, то мало хто не знає, до чого це призводить. Людина повністю втрачає людський облік вже за кілька років. Жити з наркоманом неможливо. Особливо боляче дивитися на нього під час ломки.
Для того, щоб ви могли повернути своє життя та життя близької людини, потрібно пройти лікування наркоманії. До того ж для цього підходить тільки наркологічний центр.
Чому люди не звертаються за допомогою, а скривають захворювання? Тому що так вони непокояться за свою найближчу людину, дають гроші на те, щоб вона могла купити наркотики та виправити свій стан. Деякі родичі намагаються позбавити волі наркомана: замикають її вдома вважаючи, що ломка піде сама. Але пережити ломку самостійно вкрай боляче і не кожен організм може витримати. А якщо і витримає, то це не зробить людину щасливішою. Вона знову прийме препарат, як тільки вирветься з дому.
В наркологічній клініці ми не просто знімаємо ломку від будь-яких наркотичних препаратів. Ми допомагаємо хворому пережити стресову ситуацію та відновити і покращити свій психічний стан.
За допомогою психіатра в людини з’являється шанс на те, щоб залишити наркотики в минулому та жити в тверезості в майбутньому.
Чому людина стає наркозалежною? Найчастіше, в підлітковому періоді дитина має бажання спробувати все. Безкарність, можливість, доступність наркотику – це ще не все. «Не такий як усі, крутий, я завжди можу кинути», – це висловлювання тих, хто стає на тропу наркоманії.
- Вони впевнені, що можуть жити в тверезості, але кинути наркотики самостійно вже не можуть.
Якщо ви помітили перші ознаки наркотичної залежності або прийому наркотиків – звертайтеся до фахівців. Наркотик не відпускає людину, він доводить до швидкої і страшної смерті. Наркомани помирають від хвороб імунної системи, від передозування, зупинки серця, венеричних та інфекційних хвороб. А якщо він живе, то це важко назвати життям.
Реабілітаційний центр ХЕЛП розробив програми, які направлені не тільки на виведення наркотику із організму, а й на лікування психологічного стану. Людина повинна вийти з наркологічної клініки з можливістю відновити тверезе життя.
Лікування ігроманії
Лікування ігроманії може проводитися паралельно з лікуванням алкоголізму чи наркоманії. І це трапляється частіш за все. Однак є ігромани, які не вживають наркотичну речовину або алкоголь. Навіщо їм наркологічна клініка, спитаєте ви?
Справа в тому, що людина, яка грає, стає залежною на психічному рівні. Тільки під час гри вона отримує задоволення, а без ігрової напруги стає в’ялою, депресивною, не хоче жити.
Кожної людині ми можемо допомогти. Вам потрібно звернутися своєчасно до реабілітаційного центру, зателефонувати нам, та спитати, як діяти. Ми допоможемо повернути вашу близьку людину до життя.